Windows 8 DNS Ayarlarını Değiştirme
Windows 8 DNS Ayarlarını Değiştirme
Bu yazı 13.136 views kez okundu.
24 Ağustos 2013 19:05 tarihinde eklendi

Windows 8 kullanan ve Yasaklı sitelere girmek isteyen kullanıcıların aşağıda anlattığımız teknikleri uygulaması yeterli olacaktır. Bu sayede hidemass vtunnel ve ktunnel gibi servislere ihtiyaç duymadan mahkeme kararıyla yasaklanmış sitelere giriş yapabileceksiniz.

Sırayla aşağıdaki anlatımlarımızı uygulamanız gerekmektedir.
Bilgisayarın sağ alt köşesindeki internet erişimi simgesine sağ tıklayıp “Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç” menüsünü açın.

Windows Dns Değiştirme Ayarları

Windows Dns Değiştirme Ayarları

Sol bölümde yer alan “Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin” seçeneğini tıklayın.

Ekranda bilgisayara bağlı olan ağ bağlantıları görüntülenecektir. Listeden kullandığınız ağ bağdaştırıcınıza sağ tıklayın ve önümüze açılan menüden “özellikler” i seçin. Örneğimizde wireless kullanılan bir bilgisayar kullandığımız için biz “Wireless Network Connetion” yazanı sağ tıklıyoruz.

dns-degistirme-7-2

Önümüze “Wireless Network Connection Özellikleri” penceresi çıkıcak. Pencerede yer alan listeden “Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)” seçeneğine çift tıklayın.

dns-degistirme-7-4

Ardından ekrana gelen pencerede “Aşağıdaki DNS Sunucu adreslerini kullan” seçeneğini seçip, tercih edilen ve diğer DNS sunucu alanlarına sırasıyla “4.2.2.1″ ve “4.2.2.2″ yazıyoruz ve tamam diyerek pencereleri kapatın. Farklı DNS’ler kullanmak isterseniz DNS Adresleri sayfamızda güncel dns adresleri yer almaktadır.

dns-degistirme-7-5

 

Bu işlemden sonra DNS ayarlarını değiştirmiş ve erişimi yasaklanan sitelere giriş yapabilirsiniz. Eğer DNS ayarları değişikliğini doğru yaptığınız halde sitelere erişim sağlıyamıyorsanız, DNS Önbelleği Temizleme sayfasındaki işlemleri yapıp tekrar deneyin. Windows 8 DNS değiştirme bu kadar basit, bu işlemler sonrasında yasaklı sitelere girmek başta olmak üzere, bir çok siteye erişebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap